kolekcjonersurowcow

Niezależny i multimedialny blog o inwestycjach egzotycznych.

Dlaczego warto inwestować w sztukę?

6 Komentarzy

Siłą napędową dla instytucji oraz osób prywatnych, do rozpoczęcia własnej kolekcji sztuki, jest uświadomienie korzyści biznesowych wypływających z obcowania ze sztuką.

Sztuka już od wielu lat systematycznie zdobywa popularność jako źródło zyskownych inwestycji. Kolekcjonowanie sztuki poza wymiernymi korzyściami finansowymi niesie za sobą wiele atutów, które można skutecznie wykorzystać do budowy prestiżowego wizerunku. Przyjrzyjmy się poszczególnym atutom płynącym z inwestowania w sztukę.

Public relations 
Kolekcja dzieł sztuki wyróżnia firmę spośród konkurencji, buduje indywidualizm i poczucie luksusu, prestiżu – które są najbardziej poszukiwanymi synonimami w public relations, co ma wpływ na pozycjonowanie marki. Kolekcje firmowe oraz indywidualne są elitarną formą inwestycji. Ponadto jest to doskonały sposób na budowanie wizerunku firmy.  Posiadanie kolekcji dzieł sztuki podnosi rangę korporacji. Jest sygnałem dla kontrahentów o długofalowym działaniu firmy.
Za przykład może tu posłużyć kolekcja Grażyny Kluczyk, która jest integralną częścią budowania wizerunku Starego Browaru 50/50  jako syntezy sztuki i biznesu.

czytaj dalej: całość artykułu dostępna w serwisie Giełda Inwestora 

Reklamy

Written by kolekcjonersurowcow

22 lutego 2012 @ 10:44

Komentarzy 6

Subscribe to comments with RSS.

 1. naprawdę fajny artykuł -polecam

  ubezpieczenia Szczecin

  22 lutego 2012 at 15:23

 2. Ciekawy artykuł powinien ujrzeć światło dzienne. Już dawno nie czytałem nic tak ciekawego. $%^ddd

  ubezpieczenia

  23 marca 2012 at 15:31

 3. Ten artykuł powinien ujrzeć “światło dzienne”. Powinien go przeczytać każdy kto zamierza zając wyższe stanowisko, gdyż daje on dużo do myślenia…

  Finanse

  24 marca 2012 at 01:58

 4. Ciekawy artykuł powinni go przeczytać wszyscy którzy chcą się dowiedzieć czegoś na ten temat.^&*$

 5. który jest w naprawie. Straty te są rozliczne, w zależności od tego, do jakich celów stosowane było auto. Największe są wtedy, gdy uszkodzeniu ulegnie pojazd służbowy lub umożliwiający działalność gospodarczą. Szkoda utraconych korzyści będzie większa w przypadku piekarza, który każdego dnia rozwozi produkowane przez siebie wypiek, niż w przypadku osoby, jaka używa auta do dowożenia dzieci do szkoły, wykonywania zakupów itp. Auto zastępcze przypada również w przypadku szkody rzeczywistej, jak i szkody utraconych korzyści. Korzystasz z niego do chwili, gdy twoje własne zostanie naprawione.
  Wyjechałeś z pracy i nie dojechałeś do obiektu. Z tobą wszystko dobrze, jednak twoje samochód nie nadaje się do dalszej jazdy lub nadaje się, ale potrzebuje reperacji. Masz wykupione obowiązkowe ubezpieczenie i z tego urzędu przysługuje ci najem samochodu zastępczego z oc sprawcy. Zobacz jak uzyskać <a href=https://autozastpcze.wordpress.com/feed Co mówi regulacja? Prawo mówi, że nie potrzebujesz do tego wykupywać takiej alternatywy. Auto zastępcze przysługuje tobie z mocy samego ubezpieczenia, a materialnie z tego, czym jest uszczerbek w sensie prawnym. Kodeks prawne zauważają dwa typy szkód. Pierwsza, to szkoda rzeczywista, czyli po prostu ocena, w jakim uszkodzeniu uległo mienie – w tym wypadku pojazd. Drugie znaczenie terminu „szkoda” jest bardziej zawikłane. Chodzi mianowicie o szkodę zatraconych korzyści. Stracone korzyści, to szkody spowodowane brakiem sposobności korzystania z samochodu, który jest w naprawie. Szkody te są rozmaite, w zależności od tego, do jakich celów stosowane było auto. Największe są wtedy, gdy uszkodzeniu ulegnie pojazd służbowy lub umożliwiający działalność gospodarczą. Szkoda utraconych korzyści będzie większa w przypadku piekarza, który codziennie rozwozi robione przez siebie pieczywo, niż w casusie osoby, która używa auta do dowożenia dzieci do szkoły, sprawiania zakupów itp. Auto zastępcze przysługuje zarówno w przypadku szkody rzeczywistej, jak i szkody utraconych korzyści. Używasz z niego do chwili, gdy twoje własne zostanie naprawione.

  auto zastępcze

  10 marca 2015 at 09:56

 6. Zdecydowanie, jeśli zakupimy nowiutki auto, dużo więcej na tym zyskamy. Należy mieć świadomość, że jeśli zakupimy samochód używane, w tym samym momencie będziemy musieli je podreperować. W dodatku nie mamy usługi serwisowej, ani żadnej gwarancji na taki auto. W odniesieniu do nowiutkiego auta przez dwa lata korzystamy z bezpłatnych przeglądów, mamy możliwość z każdą usterką udać się do serwisu i w zakresie gwarancji ją naprawić. Ponadto, wraz z samochodem otrzymujemy bardzo dużo interesujących pakietów a także dodatków do auta. Pod względem finansowym to zdecydowanie bardziej się opłaca aniżeli kupowanie starego samochodu.zgłoszenie szkody

  auto12

  27 listopada 2015 at 18:30


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: