kolekcjonersurowcow

Niezależny i multimedialny blog o inwestycjach egzotycznych.

5 najdroższych alkoholi świata

3 Komentarze

Nawet najtańszy alkohol może dobrze spełniać swoje zadanie, mimo to na całym świecie produkowane są również trunki luksusowe. Nie trzeba ich nawet próbować – już sama cena przyprawia o zawrót głowy. Ekskluzywne alkohole produkowane są w seriach limitowanych, co podnosi ich rangę i cenę. Oto lista najdroższych alkoholi świata.

5. Mendis Coconut Brandy

Mendis Coconut Brandy produkowana jest na Sri Lance od ponad 60 lat. Jest to pierwsza brandy wytwarzana z orzechów kokosowych, która została dopuszczona do obrotu. Kolejnym znamieniem luksusu jest własnoręczny podpis właściciela destylarni – W. M. Mendisa. Za butelkę tego trunku trzeba zapłacić 3 100 000 zł.

4. Diva Vodka

Diva Vodka to diament wśród wódek… i to dosłownie. Otrzymywana jest z wody źródlanej, a następnie poddawana trzystopniowej destylacji, w której ostatnim etapie wykorzystywane są zmiażdżone diamenty. Luksusem, oprócz samego alkoholu, jest także jego opakowanie. Butelka wysadzana jest diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi. Nabywca może sam wybrać kolor szkła oraz ilość i rodzaj ozdób, a to wszystko za jedyne 3 300 000 zł.

3. Russo – Baltique Vodka

Rosja, jako kraj najbardziej z wódką kojarzony, również posiada swoją alkoholową perełkę. Russo – Baltique Vodka jest dziełem firmy Russo – Baltique i Reginy Abdurazakovej, zajmującej się produkcją samochodów pancernych… Wódka ta kosztuje 4 500 000 zł.

2. Koniak – Henri IV Dudognon Heritage

Koniak Henri IV Dudognon Heritage produkowany jest na podstawie tajnej receptury i leżakuje przez 100 lat w specjalnych beczkach. Po upływie wieku ten 41-procentowy trunek rozlewany jest do butelek wykonanych przez jubilera Jose Davalosa. Butelka ozdobiona jest 24 karatowym złotem, platyną oraz 7 tys. niewielkich diamentów. Taki luksu można mieć za 6 200 000 zł.

1. Billionaire Vodka

Billionaire Vodka produkowana jest z krystalicznie czystej wody i najwyższej jakości rosyjskiej pszenicy, a jej butelkę ozdabiają 3 tys. diamentów. Wódkę promuje firma Leon Verres Luxury Group, a nabyć ją można za bagatela 11 500 000 zł! Cena wersji w fioletowej butelce z kryształami Swarovskiego nie jest jeszcze znana.

Źródło: http://www.dziennik.pl

Reklamy

Written by kolekcjonersurowcow

26 września 2011 @ 07:52

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. jest ok

  informacje

  26 września 2011 at 11:17

 2. To nie wódki tyle kosztują ale ich snobistyczne opakowania

  tester_zawartości

  3 października 2011 at 21:12

  • Jestem jednak przekonany, że ich smak różni się od „przeciętnej” krajowej. Zasadnicze pytanie jednak brzmi: co zrobić z pustą butelką?

   kolekcjonersurowcow

   5 października 2011 at 20:06


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: